Ratko Mladič už možná není na svobodě

Podle údajů srbských a bosenských medií byl dopaden generál Ratko Mladič, který je obžalovaný z válečných zločinů před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii v Haagu. Agentura Beta uvádí, že generál byl zatčen v horách na hranicích mezi Srbskem a Bosnou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice ve Scheveningenu

Věznice ve Scheveningenu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Podle dalších medií byl pak převezen do bosenské Tuzly. Tam se večer před základnou mírových sil EUFOR shromáždily desítky novinářů a fotoreportérů. S dalšími informacemi se z Bělehradu přihlásil kolega Martin Ježek.

Vláda v Bělehradě zprávu odmítla hned dvakrát. Nepotvrdila jí ani mluvčí obžaloby Hagského tribunálu, Florance Artmannová. Podle ní se během posledních 10 dní mluvilo o tom, že obviněný bude brzy dopaden, ale teď se nic zvláštního v jeho případě nestalo.

Milan Kopp, Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme