Ray Charles získal pět cen Grammy

Nejskloňovanějším jménem letošního ročníku cen amerického hudebního průmyslu Grammy bylo Ray Charles. Loni zesnulý genius soulu sklidil pět cen, včetně dvou hlavních - za nejlepší album roku a singl. Jeho album duetů Genius Loves Company ale bylo oceněno celkem osmkrát. Zastínit se nenechaly ani hvězdy hudebního stylu rytm&blues Usher a Alicia Keysová. Odnesli si po třech symbolických gramofoncích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ray Charles | Zdroj: ČTK

Jedno z největších překvapení posledních ročníků hlasující přichystali zvolením popové skupiny Maroon5 objevem roku. Ray Charles a zpěvačka Norah Jonesová získali cenu Grammy za nejlepší singl uplynulého roku - duet Here We Go Again. Charlesovi, jehož poctě byla věnována část galavečera v Los Angeles, byla udělena hlavní cena.

Ray Charles, který zemřel loni v červnu, dále zvítězil v kategoriích nejlepší popové album a nejlepší vokální spolupráce v populární hudbě. Oceněn byl rovněž za duet se zpěvačkou Gladys Knightovou Heaven Help Us All. Jeho posmrtně vydané album Genius Loves Company je nejprodávanější deskou v jeho kariéře. Prodalo se ho více než dva miliony kusů.

Zpěváci a hudebníci, mezi nimi Bono Vox z U2, Norah Jonesová nebo Stevie Wonder, na slavnostním večeru společnou interpretací hitu Across the Universe od Beatles uctili oběti přírodní katastrofy v jihovýchodní Asii. Uživatelé internetu si mohou záznam písně stáhnout z internetu, a přispět tak na pomoc postiženým oblastem.

Ceny Grammy se udělují ve 107 kategoriích a zahrnují i vážnou hudbu.

Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme