Razie izraelské armády v Hebronu a Nábulusu

Zátah na palestinské radikály z hnutí Hamas provedla ráno izraelská armáda ve městě Hebron na západním břehu Jordánu. Zatčeno bylo nejméně 130 osob. Obdobná izraelská razie se uskutečnila také v Nábulusu, kde vojáci pátrali po sebevražedných atentátnících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

razie izraelské armády | Zdroj: ČTK

Osoby zatčené při operaci v Hebronu jsou podle mluvčího izraelské armády příslušníky militantního Hnutí islámského odporu - Hamas. Zátah začal už v noci a podle zpravodaje arabského vysílání BBC na západním břehu Jordánu byly nuceny celé palestinské rodiny včetně dětí strávit dlouhou dobu na ulici před svými domy, než zásah skončil. Podobná operace proběhla také v historické čtvrti Nábulusu. Pět desítek studentů, stoupenců radikálních organizací, izraelští vojáci zatkli v pondělí večer na palestinské univerzitě.

Podle palestinského ministra práce podobné operace izraelské armády velmi ztěžují dosažení příměří. Autonomní ministr bezpečnosti Muhammad Dahlan údajně ale přesto věří, že Hamas během dvou dní přistoupí na příměří se židovským státem.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme