RE chystá rezoluci o nezávislosti médií ve východní Evropě

Rada Evropy bude jednat o rezoluci vyjadřující obavy o nezávislost České televize. Poslanci Parlamentního shromáždění projednají a budou hlasovat o rezoluci, která se zabývá nezávislostí médií v zemích střední a východní Evropy včetně České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rada Evropy v návrhu rezoluce vyjadřuje obavy o nezávislost veřejnoprávního vysílání v několika zemích. Vedle České republiky je to například Maďarsko, Bulharsko nebo Chorvatsko. Hlavním důvodem je napojení členů kontrolních orgánů těchto médií na politické strany, což má ohrožovat nezávislost veřejné služby na stranických zájmech. Rada Evropy v návrhu dokumentu upozorňuje také na další nešvary v mediální sféře ve střední a východní Evropě. Zdůrazňuje, že v postkomunistických zemích dochází často ke zneužívání zákona o pomluvě k útokům proti novinářům. Stíhání novinářů za pomluvu vytváří atmosféru strachu, která ohrožuje výkon jejich profese.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme