Reakce na požár v Londýně. V německém Wuppertalu preventivně evakuovali jedenácti podlažní dům

V západoněmeckém městě Wuppertal preventivně evakuovali 11podlažní dům, jehož těsnění zřejmě obsahuje podobně vznětlivý materiál jako vyhořelá výšková budova v Londýně. Přibližně 72 lidí dostalo od města náhradní ubytování a domů se budou moci vrátit po odstranění nebezpečné izolace. To však může trvat i několik týdnů, napsala agentura DPA.

Wuppertal / Německo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V západoněmeckém městě Wuppertal preventivně evakuovali 11podlažní dům. | Zdroj: Reuters

Přístup k domu s 86 byty ve čtvrti Hilgershöhe již policie uzavřela. Zástupce Wuppertalu sdělil, že v domě jsou kromě rizikových materiálů také dřevěné konstrukce, těsné chodby, krátké balkóny a současně žádný systém pro signalizaci požáru. Únikové cesty prý mohou být rychle zablokovány kouřem.

Obyvatelé směli odejít jen s jedním kufrem. Ve Wuppertalu hodlají ještě prověřit dalších přibližně 70 budov. Město znovu vyhodnocuje riziko vznícení po tragédii v Londýně.

V britské metropoli před dvěma týdny vyhořela čtyřiadvacetipodlažní budova Grenfell Tower. Při neštěstí zemřelo nejméně 79 lidí. Vyšetřovatelé zatím zjistili, že hořet patrně začalo od lednice a že za rychlé rozšíření plamenů mohl nekvalitní izolační obklad, který propadl ve všech protipožárních testech.

Dům v německém Wuppertalu, jehož těsnění zřejmě obsahuje podobně vznětlivý materiál jako vyhořelá výšková budova v Londýně. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme