Reakce na vraždu Čecha? V britských ulicích by mohli hlídkovat čeští policisté

Pokud by se situace ve Velké Británii zhoršila a čeští turisté by zde byli ohroženi, mohli by začít čeští policisté hlídkovat i v Británii. Připustil to policejní prezident Tomáš Tuhý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Okolí místa činu je uzavřené | Foto: Reuters

Podle Tuhého k tomu ale zatím není důvod. „Čeští policisté se objevovali na příklad v Chorvatsku nebo v Bulharsku, tam, kde bylo nakumulováno větší množství českých turistů, a byli k dispozici. Takže pokud by se situace jakýmkoliv způsobem změnila, lze i tímto způsobem reagovat,“ vysvětluje policejní prezident, který jednal v Londýně s britskými kolegy.

Český podnikatel se v Londýně pohádal se skupinou mladíků. Ti ho pak ubili k smrti

Číst článek

V současné době ale v anglickém městě Harlow hlídkují polští policisté. Ti zde sice nemají žádné pravomoci, ale jsou psychickou vzpruhou pro tamní polskou komunitu po brutální vraždě polského občana.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyzval telefonicky britskou premiérku, aby řešila útoky na občany členských zemí Evropské unie.

Tuhý: Britská policie dělá maximum pro objasnění smrti českého podnikatele

Tuhý také při své návštěvě v Londýně řešil brutální útok na českého podnikatele s britskými kolegy. Ti ho ujistili, že v tomto případě nehrála roli národnost oběti.

„Britská policie bude dělat maximum pro to, aby byly všechny nezodpovězené otázky vysvětleny a aby je česká strana dostala k dispozici,“ oceňuje Tuhý, jak aktivně ostrovní policie přistupuje k vyšetřování případu.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme