Erdogan: Neexistuje rozdíl mezi zvěrstvy nacistů vůči Židům a brutalitou, kterou utrpěli naši bratři v Gaze

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan přirovnal izraelský přístup k Palestincům v Pásmu Gazy k nacistickému pronásledování Židů v Evropě. Šéf tureckého státu se tak vyjádřil na pátečním zasedání Organizace islámské konference (OIC) v Istanbulu.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Recep Tayyip Erdoğan | Zdroj: ČTK

„Neexistuje žádný rozdíl mezi zvěrstvy, které utrpěl židovský lid v Evropě před 75 lety, a brutalitou, kterou utrpěli naši bratři v Gaze,“ prohlásil Erdogan podle agentury AFP na zahájení summitu islámských zemí.

V Pásmu Gazy pohřbili desítky obětí pondělního násilí, při protestech byl zabit další Palestinec

Číst článek

Zároveň obvinil vedoucí představitele „lidu, který během druhé světové války utrpěl všechny druhy mučení v koncentračních táborech“ z napadání Palestinců „pomocí metod podobných těm, které používali nacisté“.

Summit se koná v reakci na smrt téměř šesti desítek demonstrujících Palestinců, které v pondělí na hranici Pásma Gazy zastřelili izraelští vojáci. Masakr se odehrál v době, kdy USA slavnostně otevíraly svoje velvyslanectví v Jeruzalémě.

„To, co Izrael udělal, je banditismus, brutalita a státní terorismus,“ řekl také Erdogan, který zároveň incident v Pásmu Gazy přirovnal ke genocidě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme