Řecká dluhová krize je zajímavým marketingovým potenciálem

Dluhová krize přinesla obyvatelům Řecka nepěkné renomé. V očích řady Evropanů si Řekové dlouho žili nad poměry, jenom seděli u moře a ze svých vysokých důchodů si kupovali jedno frappé za druhým. Bez ohledu na to, jestli je to pravdivý obrázek nebo ne, řecké téma získalo zajímavý marketingový potenciál. Uvědomily si to třeba i některé agentury na Slovensku. A ve slovenských reklamách se Řecko objevuje častěji, než by se dalo čekat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmová technika | Foto: Tomáš Adamec

Slovensko jako jediná země eurozóny loni odmítlo přímou půjčku zadluženému Řecku. Národních rozdílů mezi Řeky a Slováky už si všímá i reklama na jedno slovenské pivo:

„Chtít si půjčit od každého, to je řecké, ale nechtít pomoci Řecku, to je slovenské. Světové slovenské pivo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj ČRo Vojtěch Berger zjistil, že se Řecko objevilo v reklamě na slovenské pivo a stavební spoření

Ještě to není ani měsíc, co se Řecko do života Slováků zamíchalo znovu. 11. října padla vláda Ivety Radičové, protože se koalice neshodla na navýšení záchranného fondu eurozóny. Přestože slovenská veřejnost nebyla podle průzkumů nějak extrémně naladěná proti eurovalu, ve vzduchu se vznášela otázka, po které sáhne každý populistický politik, a které naopak rozumí každý obyčejný volič. Proč by chudí Slováci měli posílat eura bohatým Řekům? Slovenská spořivost jako další téma pro reklamu - tentokrát o stavebním spoření.

„Tak co to dnes bude? Řecký salát. No páni, to i my už musíme šetřit? Nešetřete, spořte.“

Řecko ještě na Slovensku určitě neřeklo poslední slovo. Začíná navíc předvolební kampaň a ta, jak známo, ještě povzbuzuje kreativitu.

Řecké téma inspirovalo také řadu vtipů na internetu. Podle jednoho z nich sice Slováci byli vděční za návštěvu věrozvěstů Cyrila a Metoděje před víc než tisíci lety. Nikdo ale netušil, že Řecko ještě po tak dlouhé době bude chtít po Slovensku vyplatit cestovné i s dietami.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme