Řecká vláda chce v Bruselu vyjednat mírnější podmínky finanční pomoci

Řecká vládní delegace a mezinárodní věřitelé projednají v Bruselu možnost další finanční pomoci. Kabinet Alexise Tsiprase už ale dal najevo, že chce jednat pouze ‚politicky‘ a usilovat o mírnější podmínky. Věřitelé doposud požadovali zejména zvýšení DPH a snížení nákladů na důchodový systém.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký premiér Alexis Tsipras

Řecký premiér Alexis Tsipras | Zdroj: Reuters

Nejpozději do konce června musí Atény vyjednat podmínky nové půjčky. Jinak nebudou mít na splátku Mezinárodnímu měnovému fondu.

Zástupci ministerstev financí zemí platících eurem na schůzce tento týden zmínili, že bez dohody připadá v úvahu další prodloužení záchranného programu nebo pád Řecka do platební neschopnosti.

Jak potvrdilo několik z přítomných činitelů agentuře Reuters - bylo to poprvé co se o možném řeckém bankrotu v Eurozóně otevřeně jednalo na takto vysoké úrovni.

Řecká vláda nicméně stále doufá, že se s věřiteli dokáže dohodnout do 18. června, kdy se mají sejít ministři financí Eurozóny.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme