Řecké odbory vyhlásily na středu celodenní stávku proti ekonomickým reformám

Mnozí Řekové se pondělní dohodou s Bruselem cítí ponížení. Část vládní koalice se schvalováním reforem nesouhlasí a hrozí, že je při středečním hlasování nepodpoří. Odbory už pohrozily čtyřiadvacetihodinovou stávkou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé protestují před řeckým parlamentem v Aténách. Nelíbí se jim dohoda s eurozónou

Lidé protestují před řeckým parlamentem v Aténách. Nelíbí se jim dohoda s eurozónou | Zdroj: Reuters

„Řekli nám, že si musíme utáhnout opasky, to ale nechceme,“ neskrývá své rozhořčení 30letá obyvatelka Atén, která spolu s dalšími přišla vyjádřit svůj odpor k reformám.

Proti je i odborový svaz státních zaměstnanců ADEDY, který vyzval své členy ke středeční 24hodinové stávce.

S dohodou nesouhlasí ani část vládní Syrizy premiéra Alexise Tsiprase, očekává se proto, že už dnes někteří představitelé strany opustí své posty.

Řecké banky nadále zůstávají uzavřené, zatím do zítřka. Evropská centrální banka totiž ponechala limit nouzového financování řeckých bank beze změny. Peněžní ústavy tak nemají čím pokrýt úbytek vkladů.

Podle expertů však navržené reformy budou pro Řeky méně bolestivé, než by bylo vystoupení z eurozóny.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme