Řecké odbory vyhlásily stávku, v Aténách nevyjely dvě linky metra

Čekat nebo jet taxíkem, jinou možnost dnes ráno obyvatelé Atén neměli. Pokud se tedy rozhodli použít na cestě do práce metro. Dvě linky v řecké metropoli totiž na čtyři hodiny zastavily provoz kvůli stávce, kterou na dnešek vyhlásila odborová centrála řeckých státních zaměstnanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metro nejede, volají současně dva lidé směrem k postaršímu muži, který rázným krokem mířil ke schodišti vedoucímu do metra. Pán s koženou aktovkou se zastaví, podívá na hodinky a běží k jednomu z taxíků, jejichž řidiči asi jako jediní mají v tuto chvíli ze stávky radost.

Ne, nejede, opět se ozývá od zídky oddělující vstupní prostor od rušného kruhového objezdu, tentokrát se zarazí dvě francouzské turistky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféru v Aténách zachytil během stávky reportér Robert Mikoláš

Ženy se chtějí dostat na centrální náměstí Syntagma, kde se právě dnes čeká protestní demonstrace. Zahraniční návštěvníci Atén mají ale většinou jiný cíl, Akropolis nebo nákupy. Obchody totiž zůstávají otevřené, na rozdíl od bank a úřadů.

„Řecko se teď nachází ve velmi těžké pozici, hlavně ekonomické. A nejde ani tak o premiéra, Syrizu a další strany, ale o všechny Řeky. A také o to, jak nás vnímají v Evropě nebo jak se mezi námi šíří nenávist zejména vůči Němcům.“

„Tak to ale být nesmí. Ano, udělali jsme mnoho chyb, odpovědný jsem i já, zmizely miliardy, ale naše země je krásná a já věřím, že jsme už dosáhli dna a brzy se od něj odrazíme," říká 28letý Eton.

Řecký parlament bude hlasovat o reformách. Jejich odpůrci vyhlásili stávku

Číst článek

Právě v tu chvíli přichází zaměstnankyně metra, strhává nápis „Stávka" a otevírá bránu.

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme