Řecko čeká na evropské peníze, bankám dochází hotovost

Řekové netrpělivě čekají na pomoc od eurozóny. Překlenovací finanční půjčku ve výši sedmi miliard eur, tedy asi 189 miliard korun, mají Atény dostat do pondělí, kdy plánují znovu otevřít banky pro klienty. Lidé si však z bankomatů i nadále budou moci vybírat jen omezené množství peněz. V pondělí také Řecko začne zavádět daňovou reformu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řekové si ani po otevření bank nebudou moci ze svých účtů vyzvednout více než šedesát eur denně

Řekové si ani po otevření bank nebudou moci ze svých účtů vyzvednout více než šedesát eur denně | Zdroj: Reuters

Strkanice před bankomaty už jsou v těchto dnech výjimečné, přesto je překlenovací sedmimiliardová půjčka pro Řecko, jak tvrdí některá místní média, jen první pomocí.

Řekové si totiž ani po neděli nebudou moci ze svých účtů vyzvednout více než šedesát eur denně, tedy asi 1600 korun.

Podle ministerstva financí je však jednou z uvažovaných možností, že si tyto částky budou moci kumulovat, tedy že si jeden den nevyzvednou nic, ale druhý už 120 eur.

Více hotovosti budou potřebovat i proto, že od 20. července se začnou zavádět změny týkající se daně z přidané hodnoty. Zvýšení DPH se má nejprve týkat jízdného v MHD a restaurací.

Nedostatek hotovosti dopadá i na české krajanské spolky v Řecku

Číst článek

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme