Řecko zasáhla ničivá bouře s krupobitím. Mezi oběťmi je i dvojice Čechů, desítky zraněných hlásí Chalkidiki

Při bouřích s krupobitím zemřelo v Řecku ve středu večer nejméně šest zahraničních turistů, mezi nimiž byli i dva Češi. Uvedly to agentury AFP a Reuters s odvoláním na místní úřady. Informaci o úmrtí dvou Čechů Radiožurnálu potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Aktualizováno Chalkidiki (Řecko) (Aktualizováno: 6:30 11. 7. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zahraničí potvrdilo, že Češi zahynuli na řeckém poloostrově Chalkidiki, přes který cestovali karavanu, další z pasažérů byl zraněn.

Na Chalkidiki je přes 10 tisíc Čechů. Po ničivé bouři zjišťují cestovní kanceláře poškození hotelů

Číst článek

Podle serveru kathimerini.gr auto s českými turisty převrátil silný vítr. Dvojice cestovala společně se svým synem, který byl zraněn a hospitalizován, a 18letým vnukem, který je podle serveru v šoku. Tyto informace však ministerstvo zatím nepotvrdilo.

Zhruba stovka lidí byla při bouři zraněna.

Severní část Řecka, kde tráví první část letních prázdnin u moře tisíce cizinců, zasáhla divoká bouře po několika dnech s tropickými teplotami blížícími se 40 stupňům. Ve středu večer začaly Chalkidiki a okolní oblasti bičovat prudké lijáky a krupobití. Vítr vyvracel stromy a ničil střechy budov.

Mezi dalšími mrtvými je dospělý Rus s malým chlapcem, na něž poblíž jejich hotelu spadl strom. Zemřela i dospělá turistka a osmiletý hoch z Rumunska, které zabila část padající střechy restaurace.

Desítky zraněných lidí byly převezeny do nemocnic.

„Něco takového jsem ve své 25leté kariéře zažil vůbec poprvé,“ řekl podle Reuters lékař z nemocnice ve městě Nea Mudania Athanasios Kaltsas. V jeho nemocnici byli ošetřeni pacienti ve věku od osmi měsíců do 70 let, zvláště s rozličnými zlomeninami.

Místní úřady vyhlásily na Chalkidiki mimořádný stav. Nejméně 140 hasičů mělo kvůli živlu celonoční zásah. Nezvykle silné deště by podle meteorologů měly skončit během čtvrtečního rána.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme