V Řecku roste počet nakažených koronavirem. Zpřísní pravidla pro bary a restaurace

Řecko od čtvrtka zpřísní pandemická opatření týkající se provozu barů, restaurací a diskoték. Za jejich porušení hrozí majitelům vysoké pokuty a pozastavení činnosti. Podle ministerstva zdravotnictví se epidemická situace v zemi zhoršuje. V úterý přibylo ve zhruba jedenáctimilionové zemi za předchozích 24 hodin zhruba 1800 nových případů nákazy koronavirem, což je třikrát více než před týdnem.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé na náměstí Monastiraki v Athénách během pandemie koronaviru | Foto: Louiza Vradi | Zdroj: Reuters

Sydney zůstane uzavřeno o týden déle. Počet nakažených koronavirem tam stoupá

Číst článek

„Od 28. června sledujeme prudký a velice rychlý vzestup případů nákazy,“ uvedl šéf řecké civilní ochrany Nikos Chardalias. Podle něj se nákaza šíří převážně mezi mladšími lidmi a zhruba jedna třetina nových případů infekce připadá na venkovní shromáždění. Průměrný věk osob, u kterých se v posledních dnech prokázala nákaza koronavirem, se snížil na 27 let.

Vysoké pokuty

Od čtvrtka řecká vláda zpřísní pravidla pro provoz barů a restaurací. Tato zařízení budou moci obsluhovat jen zákazníky usazené u stolu. Úřady také vyzvaly provozovatele, aby dodržovali předepsaná omezení kapacity podniků. V případě porušení pravidel jim hrozí pokuta až 10 000 eur (zhruba 250 000 korun) či dočasné nebo trvalé pozastavení činnosti.

Podle deníku Kathimerini vláda také zvažuje, že by zavedla další omezení cestování mezi řeckými kraji. Od pondělí platí po dospělé, kteří cestují na řecké ostrovy, povinnost prokázat svou bezinfekčnost. Mohou tak udělat negativním testem či potvrzením o prodělané nemoci nebo dokončeném očkování proti covidu-19.

Od začátku epidemie se v Řecku nákaza koronavirem prokázala u 429 000 lidí. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 12 730 nakažených.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme