Řecký premiér porušil koronavirová pravidla výletem do hor, kritiku sklidil i za nenošení roušky

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis se stal terčem kritiky kvůli výletu na kole do hor, kterým patrně porušil přísná protikoronavirová opatření v zemi. Informoval o tom v pátek zpravodajský server The Guardian.

Athény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kritiku premiér sklidil také za to, že s pěticí svých společníků pózoval na fotografii, kde nikdo z nich nemá na obličeji roušku (ilustrační foto) | Foto: Axel Schmidt | Zdroj: Reuters

Poprask vyvolaly fotografie a videonahrávka z víkendu, kdy si Mitsotakis s manželkou vyrazil ve společnosti motokrosových jezdců do pohoří Parnitha vzdáleného 45 kilometrů od Atén.

Podle protikoronavirových pravidel, která vstoupila v platnost sedmého listopadu a zatím je jejich platnost prodloužena do 14. prosince, mohou lidé sportovat jen v blízkosti domova a hrozí jim pokuta nejméně 300 eur (téměř 8000 korun), pokud se vydají ven bez zjevného důvodu.

Rusko hlásí v posledních dnech rekordní nárůsty nakažených. Pod tlakem jsou i nepřipravené regiony

Číst článek

Kritiku premiér sklidil také za to, že s pěticí svých společníků pózoval na fotografii, kde nikdo z nich nemá na obličeji roušku. Nošení roušky je na základě pravidel, která Mitsotakis sám vyhlásil, povinné ve všech venkovních prostorách.

Opoziční strany Mitsotakise obvinily z arogance v době, kdy vláda omezila pouliční demonstrace a nechala zatýkat protestující kvůli porušení pravidel společenského odstupu.

V reakci na premiérův výlet se už téměř 4000 lidí rozhodlo vyrazit v sobotu na kolech do pohoří Parnitha a svůj záměr oznámili ve skupině, která za tímto účelem vznikla na facebooku.

V Řecku se podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse covidem-19 nakazilo 111 537 lidí a 2706 z nich zemřelo; 100 obětí přibylo za čtvrtek, kdy bylo ohlášeno téměř 1900 nových případů nákazy. Řecko má 10,7 miliónu obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme