U řeckého ostrova Lesbos se převrátila loď s migranty. Utopilo se nejméně sedm lidí

U řeckého ostrova Lesbos zemřelo nejméně sedm lidí – dvě děti, čtyři ženy a jeden muž, informovala agentura Reuters s odvoláním na řeckou pobřežní stráž. Záchranáři zachránili z převrácené lodi 57 lidí, které odvezli na ostrov Lesbos. Zatím není jasné, kolik lidí bylo na palubě.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti zachránění u libyjských břehů v červenci 2017 | Foto: Ismail Zitouny | Zdroj: Reuters

Záchranná operace pokračuje. Oblast pročesává helikoptéra a plavidla pobřežní stráže, dobrovolnické záchranné organizace a Evropské agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex).

Největší riziko od začátku krize. U Středozemního moře je málo záchranných člunů pro lodě s migranty

Číst článek

Od počátku roku se z tureckého pobřeží u Egejského moře na řecké ostrovy podle OSN dostalo 9700 lidí. Loni při pokusu překonat unijní hranice touto migrační trasou zemřelo anebo se stále pohřešuje 174 lidí.

Tábory pro migranty na řeckých ostrovech Samos a Lesbos jsou přeplněné. V Řecku nyní žije 70 tisíc uprchlíků, převážně ze Sýrie, napsala agentura AFP.

Na vrcholu migrační krize v letech 2015 a 2016 se do Řecka z Turecka dostal více než milion migrantů. V roce 2016 se EU s Ankarou dohodly, že Turecko bude svou hranici bedlivě střežit výměnou za finanční pomoc. Počet lidí volících tuto migrační trasu sice výrazně poklesl, ale přesto se po ní týden co týden vydají stovky lidí, napsala agentura AP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme