Německo převezme ‚přiměřenou část‘ dětí a nezletilých z řeckých táborů, rozhodla vláda

Německo převezme 1000 až 1500 dětí a nezletilých z přeplněných uprchlických táborů v Řecku. Podle agentury DPA se na tom v pondělí usnesla německá vláda. Opustit řecká migrační centra tak patrně bude moci část dětí, které jsou těžce nemocné nebo bez doprovodu a je jim méně než 14 let.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Beženci v provizorních přístřešcích nedaleko hraničního přechodu Pazarkule-Kastanies na hranici Turecka s Řeckem

Beženci v provizorních přístřešcích nedaleko hraničního přechodu Pazarkule-Kastanies na hranici Turecka s Řeckem | Foto: Murad Sezer | Zdroj: Reuters

Na evropské úrovni se nyní jedná o vytvoření koalice zemí, které budou ochotny děti z přeplněných táborů v Řecku převzít.

Slzný plyn i vodní děla. Situace na řecké hranici je dál napjatá, Turecko zakázalo migrantům přeplutí moře

Číst článek

„V tomto rámci je Německo připraveno přiměřenou část přijmout,“ uvedla vládní koalice CDU/CSU a SPD po mnohahodinovém krizovém zasedání, které skončilo až v pondělí po půlnoci.

Řecko již loni v září vyzvalo členské země Evropské unie, aby převzaly děti bez doprovodu, které žijí v nevyhovujících podmínkách v kapacitně nedostačujících uprchlických táborech.

Německá vláda se zabývala i situací v syrské provincii Idlib, kde boje vojsk režimu prezidenta Bašára Asada proti Tureckem podporovaným rebelům způsobují humanitární krizi. Na naléhavě potřebnou humanitární pomoc Berlín vyčlenil 125 milionů eur (3,19 miliardy korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme