‚Situace je jasná a příjemná‘. Řecko od čtvrtka ukončí povinnost nosit venku roušku

Řecko od čtvrtka zruší povinnost nosit roušku venku. Uvolní se i další zbývající omezení, která byla zavedena kvůli pandemii covidu-19. Ta nyní v zemi výrazně ustupuje, uvedla agentura Reuters.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V restauracích bude povolený počet lidí sedících u jednoho stolu zvýšen na deset ze současných šesti a společenských akcí jako například svateb se bude moci zúčastnit až 300 lidí | Foto: Louiza Vradi | Zdroj: Reuters

Nošení roušek zůstane povinné jen ve vnitřních prostorech a venku pouze v místech s velkou koncentrací lidí, oznámily ve středu řecké úřady.

„Zlepšená epidemická situace v zemi je jasná a příjemná,“ řekla Vana Papaevangelosová, členka vládní expertní komise. „Výhled je příznivý,“ dodala.

Vytlačování migrantů se de facto stalo součástí řecké politiky, tvrdí Amnesty International

Číst článek

Řecké zdravotní úřady ve středu hlásily 520 nových případů koronavirové nákazy a 14 souvisejících úmrtí. Dohromady tak země s deseti miliony obyvatel od loňského února eviduje 419 455 případů infekce a celkový počet jejích obětí obnáší 12 595.

Řecko poměrně dobře zvládlo první vlnu pandemie, ale muselo zavést druhou plošnou uzávěru v listopadu, kdy prudký nárůst počtu případů infekce způsobil nápor na systém veřejného zdravotnictví.

Proočkovanost

V úterý vláda sdělila, že přes 30 procent Řeků má dokončené očkování a 43 procent obyvatel dostalo alespoň jednu dávku vakcíny.

Podmínky cestování do turistických destinací na jednom místě. Ministerstvo spustilo nový web

Číst článek

„Dokud virus cirkuluje mezi námi, neměli bychom podléhat pocitu uspokojení. Čím déle tu bude obíhat, tím větší je šance na vznik nových mutací,“ řekla Papaevangelosová.

V Řecku dosud byla odhalena necelá desítka případů nakažlivější varianty delta. Úřady však vyzvaly lidi nad 50 let, kteří se ještě nenechali očkovat, aby tak učinili.

Od 28. června řecké úřady zruší zbývající zákazy nočního vycházení a požadavek samotestování u těch pracovníků, kteří už byli očkováni.

V restauracích bude povolený počet lidí sedících u jednoho stolu zvýšen na deset ze současných šesti a společenských akcí jako například svateb se bude moci zúčastnit až 300 lidí.

Na spravovaných plážích bude moci pobývat 120 lidí na 1000 metrů čtverečních.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme