Řecko omezilo shromažďovací právo. Demonstranty před parlamentem rozháněla policie slzným plynem

Řecký parlament schválil zákon regulující pouliční demonstrace, proti kterému v centru Atén zároveň protestovaly tisíce lidí. Legislativu navrhla řecká konzervativní vláda, podle které časté demonstrace ohrožují veřejnou bezpečnost a mají negativní dopady na obchod, píše agentura Reuters.

Atény Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie rozháněla protesty v Athénách slzným plynem

Policie rozháněla protesty v Athénách slzným plynem | Foto: Alkis Konstantinidis | Zdroj: Reuters

Při protestech před budovou parlamentu v Aténách se podle Reuters sešlo asi 10 000 lidí. Od hlavního davu se pak oddělila skupina manifestantů, která na dohlížející policii házela zápalné lahve. Bezpečnostní složky je následně rozháněly slzným plynem.

Srbská policie opět zasahovala proti demonstrantům. Prezident z nepokojů viní krajní pravici

Číst článek

Podle serveru Ethnos policie zadržela 15 lidí. V nemocnici je velitel nově založeného policejního týmu „Akce“, kterého zasáhla zápalná láhev. Demonstrace probíhaly i na stejném místě i ve středu.

Nový zákon, jež v parlamentu schválilo 187 ze 300 zákonodárců, umožní demonstrace omezit či rovnou zakázat, pokud se úřadům bude zdát, že jsou pro veřejnost nebezpečné.

Konzervativní vláda Kyriakose Mitsotakise dále požaduje, aby organizátoři každé demonstrace určili vedoucí osobu, která bude spolupracovat s policií při konání manifestace. Pořadatelé budou rovněž zodpovědní za újmy na zdraví a majetku, kterou demonstranti způsobí.

Pouliční protesty nejsou v Řecku, jež se stále vzpamatovává z hluboké socioekonomické krize, ničím neobvyklým, připomíná Reuters. Náměstí Syntagma, jež se rozkládá před budovou parlamentu, se stalo dějištěm masivních protestů proti úsporným opatřením v době krize.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme