Řecké úřady zrušily stav nouze na ostrově Rhodos, hoří ale u Olympie

Řecké úřady v sobotu podle portálu eKathimerini zrušily stav nouze na ostrově Rhodos. Vyhlásily ho tam před několika dny v souvislosti s ničivými požáry. Agentura DPA informovala, že několik lesních požárů se rozhořelo nedaleko antické Olympie v západní části Peloponéského poloostrova a že civilní ochrana vyzvala obyvatele několika vesnic k evakuaci.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Rhodosu shořel plážový bar i se slunečníky a lehátky

České ministerstvo zahraničí už ve svém doporučení neupozorňuje na žádnou oblast, kam by na ostrově Rhodos nedoporučilo cestovat. | Foto: Tomáš Havlín | Zdroj: Český rozhlas

Naopak lidi na Rhodosu, kteří své domovy museli opustit kvůli živelní katastrofě trvající více než deset dnů, se po zrušení stavu nouze mohou vrátit. Požáry, které hořely na různých místech ostrova, se hasičům podařilo uhasit. Někde se ale plameny objevily znovu, a tak záchranáři zůstávají v pohotovosti.

Místopředseda Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) Jan Papež v sobotu v tiskové zprávě uvedl, že zahraniční turisté se na Rhodos vracejí a že letoviska znovu otevírají. České ministerstvo zahraničí už ve svém doporučení neupozorňuje na žádnou oblast, kam by na ostrově nedoporučilo cestovat.

To, že se situace na Rhodosu uklidnila, dokládá podle Papeže i skutečnost, že se do Česka vrátili zástupci konzulárního oddělení ministerstva zahraničí, kteří přímo na místě pomáhali českým turistům, i čeští hasiči, kteří v zasažené oblasti sledovali zásah záchranářů.

U Olympie podle DPA zasahuje 29 hasičských jednotek. Nasadili tam pět letadel a jeden vrtulník.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme