První žaloby za požáry v Řecku. Příbuzní obětí viní úřady z nedbalosti

Příbuzní dvou obětí lesních požárů u Atén, při nichž minulý týden zemřelo 92 lidí, zažalovali úřady, civilní obranu i místní policii kvůli zodpovědnosti za smrt jejich blízkých. Podle stížnosti, kterou podali ve středu u prokuratury v Aténách, je viní mimo jiné ze zabití z nedbalosti a žhářství z nedbalosti. Informovala o tom agentura Reuters.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stížnost se týká smrti sedmdesátiletého muže a třiasedmdesátileté ženy, jejichž těla byla nalezena asi 400 metrů od jejich domu.

V Aténách uctili památku obětí tragického požáru. Mnozí naštvaní Řekové viní Tsiprasovu vládu

Číst článek

Oba se podobně jako stovky dalších lidí snažili utéct před ohnivým živlem, mnozí ale ztratili v kouři orientaci a udusili se či uhořeli. Desítky lidí uprchly před požáry do moře, kde se někteří utopili.

Příbuzní kritizují úřady zejména za to, že obyvatele nevarovaly před blížícím se požárem a včas nezorganizovali evakuaci. Místní úřady se ale brání s tím, že požár z 23. července se kvůli vyprahlé půdě a velmi silnému větru šířil příliš rychle.

Příbuzní dvou obětí dnes podali stížnost konkrétně na generálního tajemníka civilní obrany, guvernérku regionu Attika, starostu města Marathón a vedení místní civilní obrany i místní policie.

Lesní požáry v okolí Atén minulý týden během několika dnů zabily devět desítek lidí, 25 osob se stále pohřešuje a na 180 lidí bylo při nich zraněno. Oheň zničil stovky domů. Příčina požáru se vyšetřuje. Ministr Nikos Toskas minulý týden uvedl, že vláda má vážné podezření, že požár byl založen úmyslně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme