Řecko pozastavilo deportace uprchlíků do Turecka, většina totiž požádala o azyl

Z Řecka dnes do Turecka neodjel žádný uprchlík. Tamní úřady totiž deportaci pozastavily, protože migranti požádali o azyl. Vyřizování jejich žádostí potrvá několik dnů. V pondělí přitom ze dvou řeckých ostrovů odjelo zpět do Turecka přes 200 běženců, hlavně z Pákistánu a Afghánistánu. V současnosti v Řecku pobývá už na 52 tisíc utečenců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci v přístavu Mytilini na ostrově Lesbos

Uprchlíci v přístavu Mytilini na ostrově Lesbos | Zdroj: ČTK

Desítky Pákistánců z ilegálního tábora vybudovaného u přístavu v Mytilini návrat do Turecka odmítají. Prý raději spáchají sebevraždu. Starosta jim ale dal do dnešní půlnoci ultimátum k vyklizení tábora, jinak prý zasáhne policie.

Řecká vláda chce také odstěhovat všechny uprchlíky z provizorních táborů v Idomeni u makedonských hranic a v aténském přístavu Pireus, kde se nyní dohromady nachází na 17 tisíc uprchlíků.

Další přitom do Řecka dále přijíždějí. Jen za posledních 24 hodin jich připlulo více než 220. Naopak deportováno jich dosud bylo jen 202.

Na základě březnové dohody mezi Ankarou a Bruselem by se měli vracet migranti, kteří na řecké ostrovy připlují z tureckého území, ale neuspějí s žádostí o azyl.

Za každého syrského uprchlíka vráceného Turecku podle dohody převezmou země Evropské unie jiného Syřana z některého tureckého uprchlického tábora.

Azyl, nebo smrt. Pákistánci odmítají deportaci z řeckého ostrova Lesbos

Číst článek

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme