Generální stávka svolaná kvůli vlakovému neštěstí v Řecku narušila služby v zemi. Dotkla se i letů z Prahy

Generální stávka v Řecku vyhlášená kvůli únorovému železničnímu neštěstí zastavila lety a významně narušila služby v zemi. Protesty se ve čtvrtek očekávají ve městech po celém Řecku, uvedla agentura Associated Press. Neštěstí, které se odehrálo 28. února, si vyžádalo 57 obětí a desítky dalších lidí utrpěly zranění. Odbory viní vládu, že liknavostí a nedostatečnými investicemi nezajistila bezpečnost vlakové dopravy.

Atény Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda osobního a nákladního vlaku v Řecku

Odbory v Řecku stávkují kvůli únorovému železničnímu neštěstí (ilustrační foto) | Foto: Giannis Floulis | Zdroj: Reuters

Kvůli stávce rovněž z přístavů nevyjely trajekty, veřejné nemocnice fungují jen v pohotovostním režimu, nefunguje veřejná doprava a zrušena byla i výuka ve státních školách.

Počet obětí nehody vlaků v Řecku stoupl na 57. Hasiči i nadále prohledávají havarované vagony

Číst článek

Pokud jde o leteckou dopravu, zrušení letů se dotklo i čtvrtečních spojů z Atén do Prahy a zpátky.

Řecká vláda, kterou ještě do léta čekají parlamentní volby, uvedla, že železniční doprava, přerušená 1. března v reakci na srážku vlaků, se bude postupně obnovovat od 22. března. Bezpečnost a pravidla povinného snižování rychlosti na určitých trasách budou přitom monitorovat další zaměstnanci.

Vláda premiéra Kyriakose Mitsotakise měla dlouhou dobu v průzkumech veřejného mínění výrazný náskok nad svým hlavním rivalem, opoziční stranou SYRIZA vedenou Alexisem Tsiprasem, který byl premiérem do července 2019. Tento náskok se ale v posledních týdnech snížil. Obě strany se nyní přou zejména na téma, jak reformovat zastaralé řecké železnice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme