Řecko uklidňuje turisty: teroristické hrozby nejsou tak vážné

Řecká policie pátrá po autorech teroristických hrozeb politikům, novinářům a turistům. Organizace "Sekta revolucionářů" minulý týden vydala prohlášení, ve kterém oznamuje, že i turisté se mohou stát terčem útoků. Podle policie ale není situace tak vážná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecko, Kefalonie | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Major Athanasios Kokkalakis přiznává: „Samozřejmě, že v Řecku máme terorismus, taková je prostě realita. Těchto skupin je jen pár, mají málo členů a my velmi tvrdě pracujeme na tom, abychom je dostali před soud. Je to několik organizací, které vystupují pod různými názvy, aby vypadalo, že je jich více. Myslíme si, že všechny pocházejí z jednoho prostředí.“

Řecko nemá žádné problémy s národnostními nebo náboženskými menšinami a neobjevují se tady žádné separatistické tendence. Řečtí teroristé žijí v podhoubí ultralevicových a anarchistických názorů. Tam je podle majora Kokkalakise nutné hledat pachatele útoků, vražd nebo autory nejnovějších hrozeb, které skupina „Sekta revolucionářů“ adresovala novinářům, turistům a politikům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Major Athanasios Kokkalakis vysvětluje situaci v Řecku

„Jde o malou skupinu anarchistů“, oznámil major Athanasios Kokkalakis. „Řadíme ji k takzvaným novým teroristům. Jejich cílem je vyvolat chaos a poškodit pověst Řecka v zahraničí. Chtějí vzbudit dojem, že je jich mnoho, ale není to pravda. Jejich působnost se omezuje pouze na Athény. Žijí pravděpodobně na předměstí nebo v okolních městech,“ dodal.

Sekta revolucionářů tvrdí, že má k dispozici pestrý arzenál nejrůznějších zbraní, které nebude váhat použít při demonstracích, únosech a dalších akcích.

„Sekta je novou skupinou, která vznikla tak před rokem a půl. Myslíme si, že tito chlápci patří k anarchistům, kteří jsou známí svými antispolečenskými postoji. Nejsou napojení na žádné zahraniční organizace. Je to čistě vnitřní záležitost. Navíc nemají žádnou podporu veřejnosti. Řekové jsou mírumilovní lidé, kteří nechtějí terorismus,“ domnívá se Kokkalakis.

Řecká policie přesto zavedla v Athénách nový systém hlídkování, který umožňuje rychle reagovat na jakékoli nebezpečí.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme