V Řecku zemřel první imigrant s covidem-19. Mnohé uprchlické tábory jsou v karanténě

Řecko v neděli zaznamenalo první případ úmrtí s covidem-19 v některém z uprchlických táborů na svém území. Po nákaze koronavirem zemřel v Aténách 61letý Afghánec, informovala agentura AFP. Otec dvou dětí, který přišel do Řecka z Afghánistánu, žil v táboře Malakasa severně od Atén. Poté, co se kvůli nákaze virem SARS-CoV-2 zhoršil jeho zdravotní stav, převezli jej do nemocnice v hlavním městě. S covidem-19 ale nakonec zemřel.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na uprchlický tábor Malakasa, v němž žije asi 3000 migrantů, stejně jako na podobná zařízení v okolí Atén Schisto a Eleonas uvalily úřady kvůli šíření koronaviru na počátku září karanténu | Foto: Alkis Konstantinidis | Zdroj: Reuters

Na uprchlický tábor Malakasa, v němž žije asi 3000 migrantů, stejně jako na podobná zařízení v okolí Atén Schisto a Eleonas uvalily úřady kvůli šíření koronaviru na počátku září karanténu.

Na ostrově Lesbos začalo stěhování migrantů z táboru Moria. Přesun zpomaluje testování na covid-19

Číst článek

V uprchlických zařízeních v Řecku žije podle agentury Reuters v současnosti nejméně 110 000 lidí. Asi 40 000 z nich pobývá v přeplněných táborech na ostrovech v Egejském moři - na ostrovech Lesbos, Samos a dalších. I v nich se koronavirus šíří.

Podle listu Ekathimerini se za posledních 24 hodin v Řecku nákaza koronavirem prokázala u dalších 218 osob. S covidem-19 za uplynulý den tři pacienti zemřeli. Od počátku epidemie se tak v Řecku infekce potvrdila již u 17 448 lidí. Bilance mrtvých se vyšplhala na 378.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme