Řecká policie zkoumá dopisy s chemikáliemi, byly adresovány rektorům vysokých škol

Řecká policie zkoumá více než desítku dopisů, které obsahovaly průmyslovou chemikálii a byly adresovány rektorům vysokých škol po celé zemi. Devět lidí v souvislosti se zásilkami vyšetřili lékaři, někteří měli mírné potíže s dýcháním. Ve čtvrtek o tom informovaly místní úřady. Podle agentury Reuters má případ na starosti protiteroristická jednotka, první analýzy nicméně ukázaly, že prášek v obálkách nebyl jedovatý.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecká policie | Foto: Michalis Karagiannis | Zdroj: Reuters

Policie zatím žádné podrobnosti k vyšetřování neuvedla. Nevyjádřila se ani ke zprávě řecké veřejnoprávní televize, že v obálkách se nacházely i tištěné materiály s „islamistickým obsahem“.

Ve zpravodajství BBC jsme objevili možné projevy propagace terorismu, oznámila ruská cenzura

Číst článek

Jasné je tak zatím pouze to, že dopisy byly doručeny nebo zadrženy ve středu a během čtvrtka. Byly adresovány rektorům 12 vysokých škol mimo jiné v Aténách, Soluni, na ostrovech Kréta, Lesbos a Korfu a v dalších městech v pevninském Řecku. Podle agentury Reuters byly obálky poslány z Indie.

Úřad civilní obrany, který nechal provést analýzu látky z prvních zadržených obálek, ve čtvrtek uvedl, že prášek pochází z chemikálií užívaných jako průmyslová pojiva a v tiskárenství.

Ošetření vyhledalo mimo jiné sedm osob, které ve středu přišly do kontaktu s obsahem obálky zaslané vedení univerzity na ostrově Lesbos. Měly dýchací potíže. Většinu dopisů se však podařilo zadržet ještě předtím, než se dostaly ke konečným adresátům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme