Řecku má pomáhat s privatizací slovenská úřednice údajně spojená s kauzou Gorila

Bývalá šéfka slovenského Fondu národního majetku Anna Bubeníková bude v Řecku poradkyní pro privatizaci. Informují o tom slovenská média. Bubeníková musela přitom letos v lednu skončit ve funkci, protože se její jméno objevilo v dokumentech Gorila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dokument Gorila odhaluje údajné propojení slovenské vlády se zájmovými skupinami | Zdroj: ČTK

Podle údajných přepisů odposlechů tajné služby měla finanční skupina Penta uplácet slovenské politiky a státní úředníky. Milionové provize měla podle Gorily dostávat i Bubeníková. Evropská komise včera jmenování Bubeníkové do funkce v Řecku oficiálně nepotvrdila.

Anna Bubeníková by měla být součástí sedmičlenné komise expertů, která radí řeckému privatizačnímu fondu. Tři odborníky jmenuje do komise takzvaná Trojka, Evropská komise, Evropská centrální banka a Mezinárodní měnový fond.

Podle informací slovenské televize Markíza si měli Bubeníkovou do funkce vybrat ještě před vypuknutím kauzy Gorila na začátku letošního roku.

Dokumenty Gorila naznačují, že Bubeníková měla jako někdejší vysoká úřednice Fondu národního majetku pomáhat ovlivňovat privatizaci. Měla se také setkávat se spolumajitelem finanční skupiny Penta Jaroslavem Haščákem v konspiračním bytě. Sama ale všechna obvinění popírá.

Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme