Řecký ostrov Zakynthos zasáhlo zemětřesení o síle 6,8 stupně, hlavní město je bez elektřiny

Zemětřesení o síle 6,8 stupně v noci na pátek zasáhlo turisticky oblíbený západořecký ostrov Zakynthos. Otřesy, které byly cítit až v Aténách, nicméně podle dosavadních sdělení řeckých úřadů nezpůsobily žádné výrazné škody. Informovala o tom agentura AP.

Athény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký ostrov Zakynthos zasáhlo silné zemětřesení. | Foto: University of Athens - Seismological Laboratory | Zdroj: http://www.geophysics.geol.uoa.gr/stations/maps/recent.html

Zemětřesení udeřilo ve dvě hodiny místního času (o půlnoci SELČ) a jeho epicentrum se nacházelo v hloubce 14 kilometrů pod Jónským mořem, asi 33 kilometrů jihozápadně od vesnice Muzaki na jihu ostrova, blízko letoviska Laganas.

Antický relikt na dně Černého moře. Archeologové objevili vrak starověké řecké lodi

Číst článek

Podle sdělení hasičů otřesy nezpůsobily žádné výrazné škody, ale hlavní město ostrova Zakynthos se ocitlo bez elektřiny.

V další části ostrova byly hlášeny skalní sesuvy, ve městě Pyrgos v jižní části pevninského Řecka se sesypala část zdi kostela. Otřesy byly údajně cítit ve značné části západního Řecka.

Řecko se nachází v mimořádně seizmicky aktivní oblasti a každoročně jsou tam zaznamenány tisíce otřesů. Většina z nich nenapáchá větší škody, ale například zemětřesení o síle 5,9 stupně v roce 1999 v Aténách usmrtilo 143 lidí.

Zakynthos v minulosti zasáhla silná zemětřesení, v důsledku toho je výstavba na ostrově přísně regulována.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme