Řecký premiér se bude zabývat případem zadržených Čechů. Slíbil to Nečasovi

Případem dvou zadržených Čechů, podezřelých v Řecku ze špionáže, se bude zabývat přímo řecký premiér Antonis Samaras. Slíbil to předsedovi české vlády Petru Nečasovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řecký premiér Antonis Samaras na summitu EU v Bruselu | Foto: Reuters

Český premiér se se svým řeckým protějškem setkal na okraj summitu Evropské unie v Bruselu.

„Požádal jsem pana předsedu vlády Samarase, aby této věci řecké orgány věnovaly pozornost a aby zbytečně z tohoto tématu nevzniklo nějaké nedorozumění, které by mohlo poškodit vztahy mezi našimi zeměmi. Můžu říct, že pan předseda vlády Samaras zareagoval velmi vstřícně a řekl, že se touto záležitostí bude zabývat," řekl český premiér.

Podle otce jednoho ze zadržených mužů Miloslava Buchty, přineslo rozhodnutí řeckého premiéra novou naději ve zdárný konec případu.

„Je to pro nás velice pozitivní zpráva, která nás velmi potěšila. Děkujeme panu premiérovi Nečasovi, že případu věnoval svoji pozornost. Je to pro nás velká naděje v tom, že případ bude vyřešen k prospěchu obou kluků, že se na kauci nebo jiným způsobem dostanou zpátky domů,“ řekl.

Čeští vývojáři počítačových her byli v Řecku zatčeni kvůli fotografiím a videu vojenských objektů na ostrově Limnos. Podle řeckých zákonů mohou být ve vyšetřovací vazbě až 18 měsíců. Z toho mají za sebou dva, minulý týden soud zamítl žádost o jejich propuštění na kauci.

Pavel Novák, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme