Řecký premiér Tsipras odstranil z vlády odpůrce reforem. Skončil i ministr Lafazanis

Řecký premiér vyměnil ve vládě rebelující představitele vládní strany Syriza. Alexis Tsipras provedl celkem deset změn, zejména na pozici náměstků. Odejít museli odpůrci balíčku reforem, kterými země eurozóny podmínily další finanční pomoc. Proti opatřením se při jejich schvalování postavilo 38 poslanců Syrizy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noví členové kabinetu premiéra Tsiprase dnes složili přísahu | Zdroj: Reuters

Noví členové vlády premiéra Tsiprase dnes v Aténách oficiálně složili přísahu. Původně byla odložena kvůli kritické situaci v zemi vyvolané téměř šesti desítkami požárů, které zuří zejména v centrální a jižní části země.

Tsipras se s rebelujícícmi politiky rozešel poté, co se postavili proti dohodě s mezinárodními věřiteli. Na postu skončil nejhlasitější vládní kritik premiéra Tsiprase - ministr životního prostředí a energetiky Lafazanis, který je zároveň vůdcem levé platformy v Syrize.

Řecké banky otevřou v pondělí, výběr peněz zůstane omezený

Číst článek

Ve funkcích naopak zůstávají ministři z koaličních Nezávislých Řeků. Ti sice nejprve dohodu z Bruselu kritizovali, při hlasování o reformách ale nakonec premiéra podrželi. I proto teď získali více míst mezi náměstky.

Řecko musí schválit další úsporná opatření a Tsipras se zřejmě opět neobejde bez podpory opozice.

Tsiprasova vláda má nové složení | Foto: Reuters

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme