Řecký únosce autobusu spáchal sebevraždu

Únosce autobusu s japonskými turisty v Řecku spáchal po svém zatčení sebevraždu. Automechanik Christos Kendiras vyskočil z okna na policejní strážnici v Aténách, odkud měl být převezen na státní zastupitelství. Zřejmě psychicky dezorientovaný muž skočil ze sedmého patra budovy a podle informací policie byl na místě mrtev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kendiras v sobotu přepadl na poloostrově Peloponés autobus s 33 japonskými turisty, převážně seniory. Po několikahodinové jízdě se večer vzdal, když policie přistoupila na jeho požadavek, aby se mohl setkat s televizním reportérem. Dva policejní vrtulníky, asi 20 vozidel a sedm policejních motorizovaných hlídek obklíčilo autobus a odřízlo jej tak od okolního provozu. Japonští turisté, řecký řidič i řecká průvodkyně zájezdu vyvázli z tohoto incidentu bez zranění.

Ozbrojený Kendiras předtím, než unesl autobus, zastřelil v jihořecké přímořské vesnici Galata svou 77letou tchyni a přítele, kterého obvinil, že má poměr s jeho manželkou. Únosce vznesl jediný požadavek - požádal o možnost promluvit veřejně v televizi o svém rodinném životě. Když mu to policie přislíbila, rukojmí propustil a vzdal se.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme