Řečtí anarchisté zapálili po velké večerní demonstraci autobus

Poklidná demonstrace, během které včera v Aténách dávaly tisíce Řeků najevo nespokojenost s vládou premiéra Alexise Tsiprase, se v nočních hodinách zvrhla v násilný protest. Dva muži byli podle deníku Kathimerini zadrženi v souvislosti se žhářským útokem na autobus a trolejbus nedaleko náměstí Omonia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce Řeků v Aténách protestovaly proti vládě premiéra Tsiprase | Foto: Reuters

Skupina útočníků podle svědků nejprve donutila asi 15 cestujících vystoupit a pak na vozidla městské hromadné dopravy házela Molotovovy koktejly.

Policie rozehnala útočníky, příslušející ke krajně levicovým a anarchistickým skupinám, za použití slzného plynu. Během incidentu nebyl nikdo zraněn.

Škody na autobusu i trolejbusu jsou prý značné. V souvislosti s útokem byli ve čtvrtek zadrženi 32letý muž řecké národnosti a 31letý Albánec.

Řecká vláda Alexise Tsiprase čelí zatím největšímu odporu veřejnosti od nástupu k moci. Průzkumy ukazují, že vláda vedená levicovým uskupením Syriza ztratila důvěru většiny obyvatel.

Včerejší velkou demonstraci svolalo na náměstí Syntagma hnutí sjednocené pod heslem „Rezignujte“. Tisíce Řeků žádalo před budovou parlamentu odstoupení vlády. Syrize vyčítají, že nedodržela předvolební sliby.

Tisíce Řeků v Aténách protestovaly proti vládě premiéra Tsiprase | Foto: Reuters

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme