Řečtí pravoslavní protestují proti návštěvě papeže

Papež Jan Pavel II. dnes zahájil dvoudenní návštěvu Řecka. Je to první návštěva papeže od roku 1054, kdy se obě církve oddělily. Řecko je první etapou 93. zahraniční cesty Jana Pavla II a Vatikán podtrhuje, že se cesta uskutečňuje na papežovo intenzivní přání jako pouť ke kořenům církve ve stopách apoštola Pavla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návštěva v Řecku patří k těm nejobtížnějším kvůli ostrým protestům pravoslavné církve. Papež po příletu na letiště nemohl políbit řeckou zem kvůli opozici pravoslavných tradicionalistů. Stalo se tak poprvé za 22 let cest Jana Pavla II po světě. S velkou pozorností se nyní očekává setkání Jana Pavla II s řeckých primasem Christodulusem. Na bezpečnost papeže bude dohlížet na sedm tisíc policistů.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme