Řečtí studenti dokázali přerušit vysílání televize

Přibližně 25 řeckým studentům se podařilo vstoupit do vysílání státní televize. Přišli do studia a mlčky ukázali do kamery dva plakáty, vyzývající k podpoře demonstrantů proti násilné smrti patnáctiletého chlapce před deseti dny. Chtějí také propuštění zadržovaných studentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouliční nepokoje v řecké Soluni | Foto: ČTK/AP

,Vypnete televizi a vyjděte do ulic!' vyzýval jeden transparent a druhý požadoval svobodu pro zatčené studenty. Jejich kolegové tak protestovali proti podle nich zaujatým informacím řecké televize. Televize hned poté odvysílala reklamy a vrátila se pak k původně vysílanému projevu premiéra Kostase Karamanlise v parlamentu.

Publicistka Sońa Dorňáková v telefonickém rozhovoru pro Český rozhlas uvedla, že studenti a žáci chtějí v této fázi protestovat hlavně kvůli školském systému. V protestech chtějí pokračovat i po Novém roce. Inspirovali už i další skupiny obyvatel.

Řecký prezident Karolos Papulias mezitím prodělal operaci srdce. Lékaři mu voperovali takzvaný pacemaker, tedy stroj na posílení činnosti srdce a zpravidelnění jeho rytmu. Prezident Papulias se podle lékařů rychle zotavuje.

Jak to začalo:
Smrt mladíka po zásahu policie vyvolala nepokoje v Řecku

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme