Redaktoři věhlasného francouzského deníku Le Monde stávkují

Ve Francii dnes nevyšel známý deník Le Monde. Poprvé v historii se redaktoři listu rozhodli protestovat stávkou proti plánu úsporných opatření, jejichž součástí by mělo být propuštění 130 zaměstnanců. Le Monde je ve finanční krizi a vydavatelství hodlá zastavit činnost i dalších časopisů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stávka v Le Monde | Foto: AFP

Problémy Le Mondu, který je v dluzích, souvisí s celkovou krizí denního tisku ve Francii. Ve velkých městech má totiž silnou konkurenci v bezplatných denících a stále větší konkurencí je také internet.

Vedení společnosti hodlá zastavit vydávání řady časopisů včetně dětských a ze samotného deníku chce dohromady propustit 130 lidí. Během dvou let tak ušetří 150 milionů eur a v roce 2010 by se měl list dostat z červených čísel.

V minulosti čelilo vedení společnosti stávce už dvakrát, ale nikdy k ní nakonec nedošlo. Dnes to bylo vůbec poprvé, co nejprestižnější francouzský deník nevyšel z důvodu stávky zaměstnanců.

Jan Šmíd, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme