Ředitel firmy, která vyráběla vadné prsní implantáty, je na svobodě

Ředitel firmy Poly Implant Prothese, vyrábějící vadné prsní implantáty, je zpátky na svobodě. Marseilleský soud ho propustil na kauci. Prokuratura obvinila Jean-Clauda Mas jen z ublížení na zdraví, přestože ve hře bylo i obvinění z neúmyslného zabití. Jedna z operovaných žen totiž zemřela na rakovinu prsu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jean-Claude Mas, zakladatel francouzské společnosti PIP | Zdroj: Reuters

Podle soudce ale není spojitost její smrti s implantáty jasně doložená. Mas bude také souzen kvůli zpronevěře a čeká ho zřejmě i velké množství občanskoprávních žalob.

Francouzské úřady nechaly společnost PIP zavřít v roce 2010 poté, co zjistily, že plnila implantáty průmyslovým silikonem. Navíc se ukázalo, že pevnost jejich pouzdra neodpovídala normám, takže implantáty praskaly.
Než ale úřady firmu zavřely, vyvezla své výrobky do více než 65 zemí světa, včetně České republiky. Na celém světě si tak nechalo silikonové implantáty od firmy PIP voperovat asi 400 tisíc žen. V Česku jsou to zhruba dvě tisícovky žen.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme