Regulérnost prezidentských voleb v Ohiu stále jablkem sváru

Demokraté v americkém Kongresu se ještě jednou pokusili zpochybnit výsledky prezidenstkých voleb. Při čtení rozhodnutí volitelů z jednotlivých amerických států na společném zasedání Senátu a Směnovny reprezentantů se více než deset zákonodárců postavilo a protestovalo proti způsobu sčítání hlasů ve státě Ohio.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rozkvetlý Washington | Foto: Miroslav Konvalina

Když vybraní středoškolští studenti vnášeli do Sněmovny truhlice obsahující volební výsledky sboru volitelů z jednotlivých amerických států, vypadalo to, že bude vyhlášení vítězů voleb, prezidenta Bushe a viceprezidenta Cheneyho formalitou.

Ve chvíli, když ale došlo na stát Ohio, postavili se převážně černošští zákonodárci a bývalý demokratický kandidát Dennis Kucinich a vynutili si přerušení jednání.

Obě komory Kongresu pak odděleně jednaly o regulérnosti voleb v Ohiu. Na tom, že v poledne 20. ledna složí prezident Bush přísahu na druhé funkční období, to ale nic nemění.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme