Řek usmrtil Kurdku s dítětem. Uprchlíci v táboře u Soluni zaútočili na policii kamením

V uprchlickém táboře u Soluně zasahovala v neděli večer řecká policie. Uprchlíci zaútočili na policisty kamením po autonehodě, při níž řecký řidič usmrtil syrskou Kurdku a její desetileté dítě. Policie zasáhla proti uprchlíkům slzným plynem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nepokoje v uprchlickém táboře v Soluni skončili podpálením auta. | Foto: ČTK/AP, Giannis Papanikos

Podle řecké policie protest začal v neděli večer, když pětatřicetiletou uprchlici a jejího desetiletého syna zachytil automobilem šestasedmdesátiletý řecký řidič.

Uprchlíci auto podpálili a řidič byl předveden k výslechu. Pole policejních zdrojů citovaných agenturou Reuters je obětí autonehody syrská Kurdka.

Na místo dorazilo několik desítek uprchlíků, kteří začali házet na policisty kamení a zapálili i policejní auta. Policisté byli nuceni zasáhnout slzným plynem a podle policie bylo lehce zraněno pětileté dítě.

Uprchlíci reagovali na postup policie při řešení silniční nehody. Žádali strážce pořádku, aby odvezli sraženou ženu a dítě do nemocnice ve svém hlídkovém automobilu, ale policisté to odmítli. V táboře žije asi 1300 uprchlíků a do rána v něm byl postupně obnoven klid.

V Řecku je nyní přes 60 tisíc uprchlíků, z nichž většina jsou Syřané, kteří utekli před válkou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme