VIDEO: ‚Jsou věci způsobující větší horko než rouška‘. Madrid nabádá k nošení roušek šotem z krematoria

Vedení madridského regionu, který byl v nynější pandemii ze španělských oblastí nejvíce postižen koronavirem, vyvolalo pozdvižení reklamním šotem, v němž nabádá zejména mladé lidi k nošení roušek. Informoval o tom ve středu deník La Vanguardia. Osvětové video nazvané „Chraň sebe, chraň nás,“ končí záběrem na hořící pec krematoria.

Video Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Videoklip, který trvá necelou minutu, začíná nápisem „Tvůj byt v létě, 32 stupňů“, záběrem na kočku ležící na gauči a domácí ventilátor proti horku. Následuje nápis „Pivo s přáteli 30 stupňů“ (Celsia) a záběr na usmívající se skupinu mladých v hospodě, poté přijde „Diskotéka 28 stupňů“, „Nemocnice 25 stupňů“, „Jednotka intenzivní péče 22 stupňů“ a nakonec „Pec v krematoriu 980 stupňů“, po níž následuje delší záběr na hořící oheň v kremační peci.

Osvětový šot končí nápisem: „Jsou věci, které způsobují větší horko než rouška. Chraň sebe, chraň nás.“ Na reklamní spot upozornil španělský deník La Vanguardia.

Ve Španělsku, které má 47 milionů obyvatel, se podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví od počátku pandemie potvrdilo 302 814 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2 a v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 28 498 lidí.

Povinnost nošení roušky na veřejnosti v předchozích týdnech zavedly všechny španělské regiony, ač každý z nich má trochu odlišná pravidla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme