Rekordní množství sněhu trápí i Slovensko a Rakousko

Přívaly sněhu komplikují dopravu také na Slovensku. Pro kamiony je nadále uzavřený hraniční přechod Svrčinovec na česko-slovenském pomezí. Na většině území Slovenska fouká silný vítr, a na silnicích se tvoří sněhové jazyky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sypače a sněžné pluhy odklízejí sníh prakticky nepřetržitě | Zdroj: ČTK

V některých oblastech Slovenska přibylo včera a dnes až metr a půl sněhu a padaly sněhové rekordy.

Částečně nesjízdné byly i některé dálniční úseky. Ze Žiliny směrem na české hranice se táhne mnohakilometrová kolona kamionů, Červený kříž rozdává řidičům občerstvení a horký čaj.

Kalamitní stav vyhlásila řada obcí na Kysucích nebo na středním Slovensku. Problémy se sněhem měla také Bratislava. Policie chce kvůli počasí posílit hlídky na silnicích před blížícím se víkendem. Policisté budou řidičům radit, kterým úsekům by se raději měli vyhnout.

Také Rakousko zápasí se sněhem, lavinami a sněhovými vichřicemi. Nejvíce postižena je západní část země.

Nejhůře jsou postižené Tyrolsko, Vorarlbersko, Štýrsko a Salcbursko. V Tyrolsku připadlo od včerejška až 70 centimetrů sněhu.

Špatná situace je na silnicích v oblasti Lidný. Přes noc tam bylo několik obcí odříznuto od okolního světa. Mnohá auta zůstala uvězněna ve sněhu. Sněhovou kalamitu se od rána snaží zvládat silničáři i hasiči. V mnoha místech je vyhlášen třetí, ba dokonce až čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí.

Marie Woodhamsová, Vojtěch Berger Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme