Brazílie eviduje rekordní počet nakažených koronavirem, za jeden den jich přibylo téměř 14 000

V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 13 944 potvrzených případů nákazy koronavirem. Země tak zaznamenala nový rekord v počtu nakažených za den. S odvoláním na data místního ministerstva zdravotnictví o tom v pátek informovala agentura Reuters. S covidem-19 zemřelo v jihoamerické zemi dalších 844 lidí, a celková bilance tak vzrostla 13 933 zemřelých.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na koronavirus. (Ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dosavadní rekord v počtu nakažených za den ohlásila Brazílie teprve ve čtvrtek. Tehdy přibylo za 24 hodin celkem 11 385 potvrzených případů nákazy. Nyní je podle oficiálních údajů v Brazílii, která má zhruba 210 milionů obyvatel, 202 918 potvrzených případů nákazy virem SARS-CoV-2.

‚Krizový okamžik‘ Bolsonara. Prezident koronavirus zlehčuje, Brazílie se ale mění v ohnisko pandemie

Číst článek

V mezinárodním srovnání je Brazílie co do počtu infikovaných šestou nejpostiženější zemí světa. Více nakažených hlásí už jen Spojené státy, Rusko, Británie, Španělsko a Itálie. V Jižní Americe je na tom Brazílie zdaleka nejhůře.

Podle odborníků je přitom stav pandemie v zemi výrazně horší, než uvádějí oficiální statistiky. Na podhodnocených číslech podle nich nese vinu i nedostatečná testovací kapacita.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme