Reportér Radiožurnálu: V Řecku věděli o příjezdu Čechů na Limnos předem

Dvojice Čechů, která v září fotila vojenské objekty na řeckém ostrově Limnos, stále čeká ve vězení na soud. Zvláštnímu zpravodaji Radiožurnálu se podařilo nahlédnout do příslušného soudního spisu a podle něj o příjezdu obou Čechů věděly řecké úřady už dopředu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice, ve které jsou zadržení Češi | Foto: Ondřej Bouda

Spis podle zpravodaje vyvrací řadu teorií, které se objevily krátce po zatčení obou mužů. Například ze seznamu zabavených věcí vyplývá, že oba Češi u sebe měli jen běžně dostupnou techniku, počítače, fotoaparáty a videokamery. Neměli tedy žádné přístroje pro noční vidění, jak po jejich zatčení spekulovala řecká média.

Policie má svědka, jehož výpověď se dá vykládat různými způsoby. Ve spisu je také asi 14 fotografií, které jsou pořízené z auta za jízdy. Je tam také několik dokumentů, které nejsou podepsané a podle zpravodaje Radiožurnálu mohou být od tajné služby.

Vyplývá z nich, že úřady o obou mužích věděly ještě dříve, než přijeli do země. Měly informace o tom, kdy přijedou, kdy mají odletět a kam se chystají.

Případ zadržených Čechů v Řecku komplikuje pomalé soudnictví a stávky

Číst článek

Za dvojicí zatčených Čechů dnes přijeli jejich otcové. Přivezli jim teplé oblečení i osobní věci. Případ komplikuje pomalé řecké soudnictví zdržované navíc řadou stávek.

Řecká média jsou o vině obou Čechů přesvědčena. Ke špionáži je prý využilo Turecko.

Igor Maňour, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme