Stáhnutí Reportérů ohrozí reputaci slovenské veřejnoprávní televize, ohrazují se redaktoři

Ve slovenském veřejnoprávním rozhlasu a televizi (RTVS) to po stáhnutí investigativního pořadu Reportéři vře. Redaktoři zpravodajství sepsali otevřený dopis generálnímu řediteli RTVS. „Svojí kvalitou neodpovídal nárokům, jaké má relace tohoto typu splňovat,“ odůvodnila náhlé stáhnutí pořadu televize.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pořad RTVS Reportéri | Foto: iROZHLAS.cz | Zdroj: Repro RTVS

Pořad Reportéři byl jediným slovenským televizním pořadem, který se pravidelně věnuje investigativě.

Jediný slovenský investigativní pořad končí. Reportéři stáli veřejnoprávní televizi 'příliš energie'

Číst článek

O jeho zastavení podle slovenských médií rozhodl generální ředitel Jaroslav Rezník.

„Toto rozhodnutí nás zaskočilo, zklamalo a nesouhlasíme s ním. Zdůrazňujeme přitom, že zmiňované rozhodnutí nám generální ředitel oznámil na vůbec prvním oficiálním setkán s redakcí relace Reportéři po svém zvolení do funkce,“ cituje Denník N z dopisu.

„Pozastavení relace podle nás poškodí reputaci RTVS, čemuž nasvědčují reakce odborné a laické veřejnosti,“ uvádí dál dopis.

Ředitel Rezník dopis zatím komentovat nebude. „Pakliže otevřený dopis adresovali Radě RTVS, vedení RTVS se svým stanoviskem seznámí nejprve Radu,“ oznámila mluvčí televize Erika Rusnáková.

Reportérů se zastala petice

Reportéři našli zastání u desítek slovenských osobností. Na webu se objevila petice, pod kterou je podepsaný mimo jiné Fedor Gál, Tereza Nvotová nebo Peter Zajac. Petici podepsalo přes 1000 lidí.

Poroti zrušení programu se postavil i ministr kultury Marek Maďarič a ohradila se i mezinárodní organizace Reportéři bez hranic.

'Příliš úsilí'

RTVS v pondělí v tiskové zprávě napsala, že televizi stály chyby v pořadu příliš úsilí a financí. „Uchopení témat bylo problematické z hlediska směřování, záběru, výběru a vyváženosti zastoupení stran, v reportážích se vyskytovalo mnoho faktografických chyb a neodpovídajících závěrů, což generovalo stále vyšší počet oprávněných stížností a žalob ze strany dotknutých subjektů, což následně stálo a stojí další zaměstnance a celou RTVS nemálo času, energie a financí na urovnání sporů.“

Některé změny na konci roku avizoval ředitel RTVS Jaroslav Rezník, program přitom chválil za to, že nešetří žádné politiky. Tým Reportérů má teď přejít do publicistické relace Občan za dveřmi, která řeší hlavně občanskoprávní spory.

Otevřený dopis redakce Reportérů RTVS řediteli Jaroslavu Rezníkovi:

null

null

Filip Harzer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme