Republikán Herman Cain nebude kandidovat na prezidenta USA

Pole republikánských kandidátů na prezidenta prořídlo. Afroameričan Herman Cain ukončil kampaň. V posledních týdnech ho čtyři ženy obvinily ze sexuálního obtěžování, kterého se na nich měl dopouštět v 90. letech.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herman Cain oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta USA

Herman Cain oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta USA | Zdroj: Reuters

Končím prezidentskou kampaň, oznámil pětašedesátiletý Herman Cain po několika dnech váhání. Ještě před několika týdny měl černošský kandidát podle průzkumů velmi reálnou naději stat se vyzyvatelem prezidenta Obamy.

Pak ale začal ztrácet podporu kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování. Nakonec mu ale nejvíc uškodila žena, která v tomto týdnu oznámila, že s ní udržoval 13 let sexuální mimomanželský poměr.

Herman Cain to nejdřív vehementně popřel. Jeho právník ale později vydal nejednoznačné prohlášení a Cainova věrohodnost a pravdomluvnost dostaly povážlivou trhlinu.

I když ho v tomto případě nevinila dotyčná žena z ničeho nezákonného, její vystoupení nakonec přimělo Hermana Caina z kampaně odstoupit.

Favoritem republikánů je teď bývalý předseda Sněmovny reprezentantů Newt Gingrich. Republikáni budou svého kandidáta vybírat již 3. ledna v Iowě. Podle nejnovějšího průzkumu by Gingrich získal 25 procent hlasů.

Jako druhý by se umístil texaský kongresman Ron Paul s osmnácti procenty republikánských voličů. Třetí pozici by obsadil bývalý guvernér Massachusetts Mitt Romney se 16 procenty.

Podpora Hermana Caina v Iowě podle průzkumu dosahuje pouhých 8 procent.

Vít Pohanka, mta, Pavlína Nečásková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme