Republikán Mitt Romney slaví vítězství v michiganských primárkách

Sto tisíc telefonátů republikánským příznivcům a milióny dolarů investované do předvolební kampaně v Michiganu zajistily Mittu Romneymu překvapivé vítězství v jeho domovském státě. Získal tam 39 procent hlasů, zatímco jeho největší soupeř, arizonský senátor John McCain, zůstal s 30 procenty druhý a vítěz z Iowy Mike Huckabee skončil s 16 procenty třetí. Opět zcela propadl Rudolph Giuliani.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mitt Romney | Foto: AFP

Třetí velké předvolební klání ve třetím důležitém americkém státě a třetí překvapení. Před nadcházejícími důležitými primárkami na americkém jihu se Mitt Romney udržel mezi horkými republikánskými favority.

Podle komentátorů zvítězil tím, že se na rozdíl do Johna McCaina zdržel vzletných slov o tom, jak povede Ameriku, a nezaměstnaností sužovanému Michiganu představil konkrétních plán oživení detroitského automobilového průmyslu.

Mitt Romney v děkovném projevu k michiganským voličům několikrát ostře zaútočil na Washington, ve kterém stále ještě vládne republikánský prezident George Bush. Demokraté se už soustřeďují na příští primárky v Jižní Karolíně, kde Hillary Clintonová a Barack Obama svádějí boj a afroamerické voliče.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme