Republikáni a demokrati se shodli na nových sankcích proti Rusku. Čeká se na reakci Bílého domu

Američtí zákonodárci se shodli na zákoně, který umožní přijmout nové sankce vůči Rusku. Republikánští a demokratičtí zákonodárci nové sankce prosazují. Vadí jim informace amerických zpravodajců, podle kterých Rusové ovlivňovali loňské prezidentské volby ve Spojených státech.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mračna nad Západním křídlem Bílého domu | Foto: Zach Gibson | Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump bude mít podle nové legislativy jen omezenou možnost jakékoli sankce proti Rusku zrušit. Nejprve ale musí nový zákon podepsat.

Podle deníku The Washington Post zatím z Bílého domu přicházejí poměrně zmatečné zprávy, zda tak učiní, nebo ne.

Mluvčí Donalda Trumpa a šéf komunikace Bílého domu se totiž ve svých výpovědích, jestli Trump zákon podpoří, rozcházejí, píše The Washington Post.

Nová mluvčí amerického prezidenta Sarah Huckabeeová Sandersová televizi ABC řekla, že Bílý dům nové sankce podporuje.

Podle šéfa komunikace bílého domu Anthonyho Scaramucciho, který odpovídal na totéž a téměř ve stejnou dobu na stanici CNN, se ale prezident Trump ještě nerozhodl. Zřejmě neměl aktuální informace, podotýká deník The New York Times.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme