Republikáni zkomplikovali zdravotnickou reformu v USA

Dlouhý příběh schvalování reformy zdravotnictví ve Spojených státech ještě není u konce. Přestože prezident Barack Obama už podepsal zákon, který má zásadní změny ve zdravotnickém systému přinést, našel Senát během dodatečné připomínkové procedury v legislativě dvě procesní chyby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washingtonský Kongres | Foto: Vojtěch Pohanka

Reformu, která má přinést mimo jiné větší kontrolu nad pojišťovnami, by to ale ohrozit nemělo.

Komplikace souvisí se snahou republikánské opozice, která Obamovu reformu zdravotnictví odmítá, o její zablokování. Během posledního předlouhého zasedání Senátu vznesli republikáni celkem třicet návrhů dodatků k zákonu, demokraté je ale všechny přehlasovali.

Procedurou v Senátu nakonec neprošly dva články legislativy, týkající se studentských půjček. Ty teď budou ze zákona vyčleněny.

Změnu pak budou muset nejprve potvrdit senátoři a kosmeticky okleštěný zákon poté půjde k novému schvalování do Sněmovny reprezentantů, kde už největší proměna amerického zdravotnictví za poslední čtyři desítky let prošla těsnou většinou v neděli.

Jan Prokeš, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme