Republikánovi McCainovi vzrostly šance stát se americkým prezidentem

Senátor John McCain se stal během čtyřiadvaceti hodin nejzvolitelnějším kandidátem na amerického prezidenta. Po vítězství na Floridě ho podpořil bývalý starosta New Yorku Rudy Giulliani, odstupující z předvolebního boje. Kdyby byly ve Spojených státech prezidentské volby dnes, podle průzkumů by John McCain porazil jak Baracka Obamu tak Hillary Clintonovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

John McCain | Zdroj: ČTK

Ze 16 kandidátů, kteří otevřeli před 28 dny soupeření v Iowě, zbyli čtyři s reálnými šancemi na úspěch. John McCain je favoritem republikánů a může mít za pět dní po superúterý zajištěný dostatečný počet delegátů nutných pro nominaci a vyřadit z boje posledního stranického soupeře Mitta Romneyho.

Na straně demokratů po odstoupení zastánce chudých Američanů Johna Edwardse začal souboj o hlasy jeho příznivců, zejména mužů bílé barvy pleti. Ani po zúžení počtu volitelných demokratických kandidátů na dva nebude mít ani Hillary Clintonova ani Barack Obama po superúterý dostatek delegátů, aby nemuseli pokračovat v kampani.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme