Republikánskému sjezdu se představí Sarah Palinová

Kdo je Sarah Palinová? Tuto otázku si kladou mnozí Američané od minulého týdne, kdy si guvernérku státu Aljaška vybral republikánský kandidát na prezidenta John McCain za viceprezidentku. Dnes večer nabídne Sarah Palinová první důležitý projev na republikánském sjezdu v Minnesotě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarah Palinová

Sarah Palinová | Zdroj: ČTK

44 let, necelá dva roky guvernérka Aljašky a také matka pěti dětí, z nichž to nejmladší narozené letos v dubnu trpí Downovým syndromem. Velký rozruch vzbudila zpráva o těhotenství její sedmnáctileté dcery. Guvernérka Palinová má podporu konzervativních křesťanů a ti sex mimo manželství považují za špatný. Palinová ale oznámila, že se její dcera provdá.

A samotní republikáni na sjezdu jsou v téhle věci smířliví: "Myslím, že bychom její rodinu měli nechat na pokoji," řekl zpravodaji Českého rozhlasu delegát John Gregory z Virgínie, sám konzervativní křesťan.

"Nemyslím si, že to o ní cokoli vypovídá, je matkou a všichni máme nějaké problémy," dodává smířlivě kandidátka Melisa Nash z Floridy.

J. McCain má prezidentovu podporu

George Bush podpořil kandidaturu Johna McCaina na prezidenta Spojených států. V telemostu vychválil kvality senátora před republikány, kteří mají McCaina oficiálně nominovat na sjezdu v Saint Paul v Minnesotě.

"John je nezávislý člověk, který umí samostatně přemýšlet. Když s vámi nesouhlasí, řekne vám to přímo do očí," chválil upřímnost Johna McCaina prezident Bush: "Věřte mi, já to znám," dodal prezident Bush v odkazu na spory, které sám se senátorem v minulosti vedl. John McCain ho totiž jako vojenský veterán kritizoval za způsob vedení války v Iráku.

"John McCain je připravený vést tento národ," zdůraznil George Bush. "Raději by prohrál volby, než aby viděl, jak jeho země prohraje válku," připomněl také prezident. John McCain totiž dlouhou dobu vyzýval jako senátor vládu, aby zvýšila počet jednotek v Iráku a bylo to hodně nepopulární. Když nakonec loni prezident Bush opravdu americký kontingent výrazně posílil, situace v Iráku se výrazně zlepšila.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme