USA 0:0 Česko

Republikány nepříjemně překvapily volební primárky v USA

Primárky v sedmi amerických státech nepříjemně překvapily umírněné republikány. Na některých místech slavili úspěch nespokojení konzervativci, kteří stranu rozdělují. Například ve státě Delaware s přehledem zvítězila kandidátka ‚Hnutí čajových dýchánků‘.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washingtonský Kapitol

Washingtonský Kapitol | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Jmenuje se Christine O´Donellová a teď je oficiální kandidátkou republikánů do Senátu za stát Delaware. Problém je v tom, že ji vedení strany za kandidátku ani trochu nechtělo a velká část republikánských voličů se zapřísahala, že pro ni v rozhodujících listopadových volbách nebudou hlasovat.

Podle prvních analýz to bude znamenat oslabení republikánských nadějí na zisk dalšího senátorského křesla a v konečném důsledku i většiny v horní komoře Kongresu.

Průzkumy jim zatím dávaly slušnou šanci, ale po úspěších nespokojených konzervativců jako je delawarská Christine O´Donellová v primárkách, se to může změnit.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme